Wymiana floty prezydenta RP: Polski Prezydent-patriota nie powinien jeździć BMW!

Po niegroźnym w skutkach incydencie na autostradzie A4 mówi się o zmianie floty prezydenta RP. Obecnie głowa naszego państwa jeździ BMW serii 7 poprzedniej generacji: F02. Choć wymiana floty z powodu pęknięcia opony brzmi raczej dość podejrzanie, sama ta sytuacja powoduje możliwość zmiany prezydenckiej marki samochodów. Moim zdaniem prezydent polski nie powinien jeździć samochodem marki BMW. Dlaczego?

Powodów jest przynajmniej kilka.

Obecnie urzędujący prezydent kreuje się na prezydenta niezależnego, niepodległego i patriotę. Dlaczego więc nie powinien jeździć służbowym BMW?

  1. W wyborach prezydenckich w 2015 roku był opozycją do kandydata z proniemieckiej partii PO. Aby udowodnić, że Polska nie jest tylko Niemiecką kolonią, nie powinien kupować niemieckich samochodów.
  2. Polska nie ma podpisanego Traktatu Pokojowego po II Wojnie Światowej z Niemcami, więc kupowanie samochodu produkcji wroga jest głupotą, niedbalstwem albo sabotażem. Jaką mamy pewność, że Niemcy w sprzedawanym samochodzie nie umieszczą GPS-a, który będzie namierzał prezydencką limuzynę również w przypadku działań wojennych?
  3. Niemieckie fabryki, w tym również fabryki samochodów wyrosły w pewnej części na niewolniczej pracy więźniów obozów koncentracyjnych. Dlatego szanując polską historię głowa państwa nie powinna kupować niemieckiego samochodu.
  4. Zakup BMW może wyglądać bardzo podejrzanie. W 2015 roku wszedł do produkcji nowy model BMW serii 7. Cały ten wypadek i zakup nowego modelu BMW może więc wyglądać dla znawców motoryzacji jako celowa akcja „jak dać zarobić BMW”.
  5. Prezydenckie BMW zawiodło. Dlaczego więc kupować samochód tej samej marki?

Jeśli nie BMW to jaki inny samochód?

Hyundai Genesis - samochód bardzo reprezentacyjny a dla Polskiego Patrioty również nie bez znaczenia jest fakt, iż z Koreą Południową, Polska nigdy nie prowadziła wojen.

Hyundai Genesis – samochód bardzo reprezentacyjny a dla Polskiego Patrioty również nie bez znaczenia jest fakt, iż z Koreą Południową, Polska nigdy nie prowadziła wojen.

Wielu polaków słysząc słysząc słowo „niemiecki” słyszy wyraz „solidny”. A słysząc o limuzynie myśli o BMW serii 7 albo Mercedesie klasy S. Dla prezydenta Niepodległej Polski dużo lepszym wyborem byłby jednak np. japoński Lexus LS IV czy angielski Jaguar XJ albo ew włoskie Maserati Quattroporte VI. Włosi są kolebką wiary katolickiej, której gorliwym wyznawcą jest przecież Pan Prezydent Duda. A może za sprawą tej gorliwości Pan Prezydent powinien przesiąść się na samochód mniej luksusowy, jak zrobił to niedawno Papież Franciszek podczas wizyta w USA poruszając się Fiatem 500L? No może nie popadajmy w skrajności, ale idąc tropem braku kurczowego trzymania się najwyższego segmentu samochodów można dojść do bardzo ciekawego samochodu dla prezydenta jakim jest Hyundai Genesis II. Być może ta limuzyna byłaby optymalną propozycją dla polskiego prezydenta?

2 responses to “Wymiana floty prezydenta RP: Polski Prezydent-patriota nie powinien jeździć BMW!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.