Unia Europejska chce imigrantów z Afryki!

Wszędzie czytamy o problemie napływających do Europy imigrantów z Afryki. W podobnym tonie wypowiadają się na ten temat nie tylko portale z czołowego nurtu, ale także prawicowe media. A może napływ imigrantów jest celowym działaniem przywódców państw Unii Europejskiej?

fot. freeimages.com

fot. freeimages.com

Po co jest Unia?

W skrócie: unię utworzyły Niemcy wraz z bogatymi krajami europejskimi. Po co? Ano po to biedniejsze Państwa nigdy nie dogoniły ich gospodarek. Unia Europejska działa dwutorowo:

  • sprzedaż niemieckich technologii biedniejszym krajom ma na celu poszerzanie rynku zbytu na przestarzałe technologie. Dzięki temu również w biedniejszych państwach nie powstały nowe technologie gdyż nie są one zgodne z normami unijnymi
  • emigracja zarobkowa z biedniejszych krajów do bogatszych, w celu podtrzymania wysokiego standardu życia ludności takich krajów jak Niemcy, Francja czy Wielka Brytania oraz tym samym osłabieniu gospodarek krajów biedniejszych (mniej ludzi pracujących na tylu samych emerytów to wymuszenie większego opodatkowania pracy i tłamszenie gospodarek słabszych państw)

Unia nic nie produkuje… a chciałaby

Ubrania sprowadzamy z Chin, samochody z Korei Południowej… a w Europie coraz mniej się produkuje. Dlaczego? W biednych krajach przepisy są tak skonstruowane, że „nic się nie da”. A w bogatych brak rąk do pracy za naprawdę małe pieniądze.

Imigracja wewnątrz Unii nie wystarcza

Hipoteza postawiona w tym artykule jest taka, że ruchy ludnościowe wewnątrz Unii są niewystarczające. Potrzebni są tańsi pracownicy niż Polacy czy Litwini. Dlatego ściąga się imigrantów w Afryki.

Jednocześnie wielu mieszkańców nowych krajów Unii (jak Polska) już się zaakomodowało w swoich nowych krajach i zostaną tam nawet jeśli ich zarobki zostaną obniżone, gdy pojawi się konkurencja z Afryki. Okres wyższych zarobków był jednak niezbędny by w ogóle ich tam ściągnąć.

Islamista czy chrześcijanin – jakie to ma znaczenie dla nowoczesnego państwa?

Dlaczego mieszkańcy krajów, które wcale nie słyną z wielkiej religijności nagle zaczęli narzekać na fakt, że imigrantami są wyznawcy islamu? Jakie to ma znaczenie, jeśli państwo nowoczesne ma być religijnie obojętne?

A czy państwu, które chce zwalczać religię łatwiej jest ją zwalczyć gdy 99% obywateli należy do jednej wiary czy może lepiej jeśli zachodzą podziały? Zdecydowanie łatwiej w drugim przypadku: metodą dziel i zwyciężaj!

Nie(roby) z Afryki?

Powszechnie uważa się, że imigranci z Afryki przyjeżdżają (a raczej przypływają) na zachód by pobierać zasiłki. A kto handlował niewolnikami i wzbogacił się na ich pracy??

Czy rzeczywiście właściciele niewolników ponosili z ich obecności w swoim kraju tak wielkie straty?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *