Polska wygrała z Niemcami… szkoda, że nie ekonomicznie

Polska wygrała z Niemcami, niestety w mało ważnej rozgrywce jaką jest piłka nożna. Mnie to osobiście niewiele obchodzi. Wolałbym, żeby państwo polskie nie budowało drogich stadionów, nie dotowało PZPN, bym ja jako podatnik za to nie płacił. I wydał pieniądze na coś pożyteczniejszego.

Roczny budżet PZPN to około 80 mln rocznie a piłka nożna nic nie daje…

Państwo polskie wydaje na instytucje zwaną PZPN około 80 mln rocznie. Takiego budżetu nie mają np. polska F1, rajdy, kolarstwo, lotnictwo, czy jakikolwiek inny sport, który przez ścisły związek z technika dawałby chociaż wyniki w technice. Na piłce nożnej mogą sie co najwyżej rozwinąć firmy budujące stadiony. I tak oto dzięki takim zabiegom nie ma w 38 milionowym kraju własnej fabryki samochodów.

2 mld na sam stadion w Warszawie!

2 miliardy złotych, czyli 52 zł z kieszeni każdego obywatela kosztowała budowa samego stadionu w warszawie. Budowa, a raczej przeróbka największego targowiska, które przenosiło pożytek ludziom, w zamian za budowę stadionu… z którym teraz nikt nie wie co robić.

Dlaczego piłkarze nie wybudują sobie sami stadionu?

Skoro piłka nożna jest dochodowa = ludzie sami chcą płacić by to coś oglądać to dlaczego piłkarze nie budują sami stadionów. Zarobki bardzo dobrych piłkarzy sięgają 30 mln złotych rocznie. Gdyby jeden piłkarz pracował na taki stadion 66 lat spokojnie mógłby go sobie wybudować za własne pieniądze… ale zaraz, zaraz przecież mogłoby się złożyć 20 piłkarzy i wspólnie wybudować stadion w zaledwie 3 lata… ale zaraz, zaraz, być może gdyby stadion był budowany prywatnie jego budowa kosztowałaby znacznie mniej? Pytanie jednak zasadnicze: skoro to taki dobry interes to dlaczego oni prywatnego tego nie robią?

Pieniądze na piłkę nożna zabierane są pod przymusem!

Nie dość, że z „rozwoju piłki nożnej” nic nie mamy to pieniądze na nią są nam zabierane pod przymusem. Piłka nożna to prawdziwa kula u nogi zdrowej gospodarki!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *