Podatnicy zapłacą 280 tysięcy zł na każdego górnika z KWK Kazimierz Juliusz!

Państwo Polskie, czyli my podatnicy zapłacimy 280 mln na likwidację kopalni Kazimierz Juliusz w której pracuje około 1000 osób. Oznacza to przyznanie z budżetu państwa około 280 tysięcy na jednego pracownika likwidowanego zakładu!

7 zł z kieszeni każdego podatnika! Nowy Mercedes klasy E dla każdego górnika!

Gdyby kopalnia

Gdyby kopalnia Kazimierz Juliusz przeznaczyła otrzymane od podatników pieniądze na zakup samochodu dla górników każdemu z nich mogłaby kupić NOWEGO Mercedesa klasy E

Sama kwota 280 mln na likwidację kopalni nie wzbudza tak wielkich kontrowersji, bo kopalnie w Polsce są kojarzone z bardzo dużymi zakładami w których pracuje bardzo wiele osób. W tej kopalni pracuje jednak około 1000 osób. Czy jakakolwiek firma prywatna dostałaby dotację w wysokości 280 000 zł na jednego pracownika?? To koszt aż 7 zł z kieszeni każdego Polskiego podatnika.

Ratowanie „biednych” zarabiających 6400 zł brutto?!

Średnia płaca w Katowickim Holdingu Węglowym, do którego należy „Kazimierz-Juliusz” to 6400 zł brutto. Czy nie jest więc skandalem wspomaganie spółki w której są wysokie wynagrodzenia przez podatników którzy zarabiają średnio prawie 2 razy mniej???

Ile więc kosztowałoby zlikwidować całego górnictwa?

Można by się więc zastanowić ile kosztowałoby Państwo polskie likwidacja całego górnictwa, gdyby koszty likwidacji jednego miejsca pracy były tak wysokie jak w tej kopalni? W górnictwie jest zatrudnionych około 112 tysięcy pracowników. A więc:

112 tyś. pracowników x 280 tyś zł = 31 ,36 mld zł

To zaledwie 825 zł na obywatela polski. Daje to nam podgląd na to, że górnictwo wcale nie jest branżą w której jest bardzo duże zatrudnienie…

27 responses to “Podatnicy zapłacą 280 tysięcy zł na każdego górnika z KWK Kazimierz Juliusz!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.