Nadopiekuńcze matki i dzieci mieszkające z rodzicami opóźniają rozwój polski?

W Polsce bardzo często dorosłe dzieci pozostają na utrzymaniu rodziców. Rodzice regularnie wspomagają je finansowo, niekiedy są na ich utrzymaniu do późnej starości. Niekiedy nawet rodzicie mówią „mam dobrą emeryturę, zostań ze mną nie idź do pracy”. Potem takie dzieci cieszą się, że jest wysoka rewaloryzacja rent i emerytur… bo mama czy tata dostanie podwyżkę. Często też bogaci rodzice ubogich dzieci namawiają je: nie możesz mieć dzieci, bądź miej maksymalnie jedno.

I co przez to mamy?

  1. Spadek populacji, starzejące sie społeczeństwo
  2. Presje na podwyżki emerytur i nakładanie dodatkowych obciążeń na pracujących
  3. Mniej niezależnych samodzielnych obywateli

Oczywiście każdy taki rodzic dorosłego dziecka mówi, że praca w Polsce jest mało płatna a pracodawcy to wyzyskiwacze bo dają trochę ponad 1000 zł.

A gdyby młodzi byli inni?

Załóżmy, że każdy młody człowiek wyprowadza się z domu zaraz po szkole. Rodzice go niewspomaganą a mimo to płodzi dwójkę, trójkę a nawet czwórkę dzieci. Gdzie mieszka? Wynajmuje 3 pokojowe mieszkanie w 3 rodziny (razem 15 osób) bądź buduje domek letniskowy bo ewentualnie stać byłoby go na jakąś małą rolną działkę.

Powstaje jednak presja społeczna, bo ludzi pracuje bardzo ciężko, są zgony z przemrożenia, pożary spowodowane prowizorycznie zamontowanymi piecami domami. Jest presja społeczna, nacisk na władze by młodym ludziom żyło się lepiej.

Państwo musi obniżyć koszta pracy by ludzie nie umierali z głodu. Nagle okazuje się, że za jedną pensję da się kupić 3 razy więcej towarów niż kiedyś. 20-sto letnie dziewczyny nie wrzucają sweet foci w lustrze ukazujące gruczoły mleczne na facebooka tylko nimi karmią dzieci. Młodzi mężczyźni nie nadużywają ciągle alkoholu tylko budują domy…

One Response to Nadopiekuńcze matki i dzieci mieszkające z rodzicami opóźniają rozwój polski?

  1. a gdy zbudują dom otwierają butelkę bimbru a nie wódki ze sklepu za 25 zł z czego 22 zł idzie na biurokracje a do prawdziwych ludzi pracy, którzy napędzają polską gospodarkę nie trafia z tego nic

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *