Koalicja PO – PiS, czyli dlaczego nie warto głosować na te partie!

Zbliżają się wybory prezydenckie. Kilka dni przed wyborami „pech chciał”, że ujawnione zostały nowe taśmy w sprawie katastrofy smoleńskiej. Katastrofy, która miała miejsce ponad 5 lat temu. Najmłodsi – mający 18 lat wyborcy – zapewne ledwo ją pamiętają. Dlaczego nowe fakty wyciekły właśnie teraz? Przypadek? Celowe działanie?

Załóżmy że to drugie. Od wielu lat przez każdymi wyborami media przekonują nas, że liczą się tylko dwie partie: PO oraz PiS. Ta pierwsza to partia rządząca. Ta druga to jedyna legalna opozycja. Nie liczą się program wyborcze, pomysły na Polskę, nic się nie liczy. Liczy się tylko to czy jesteś za PiS-em czy PO.

Przekładając to na wydarzenia z 10 kwietnia 2010 roku liczy się to czy uważasz, że w Smoleńsku doszło do wypadku czy wierzysz, że był to zamach. Oczywiście przeciętny obywatel, który ani razu nie był w Smoleńsku, nie zna się na lotnictwie ani nawet nie leciał nigdy samolotem nie ma żadnych racjonalnych podstaw do oceny czy w Smoleńsku „winni byli Rosjanie” czy „zawinił Kaczyński”. To jednak nie ważne. Ważne jest by w wyborach nie oceniać programów, a by wygrała jedna z tych dwóch partii. Dlaczego?

PiS i PO to naprawdę jedna koalicja. Programy i rzeczywiste działania tych partii są podobne. Nieważne, która wygra. Ważne by wygrała jedna z nich, bo wtedy i tak ta sama siła polityczna ma władzę.

Dlatego TV, czyli główna tuba propagandowa rządu, będzie nas teraz przekonywać, że albo PiS albo PO. Politycy z tych partii będą udawać nienawiść do siebie. Ale trudno między nimi znaleźć jakieś różnice.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *