Jakie problemy rozwiązałaby Państwa Służba Jedzenia i Picia?

Jedzenie jest bardzo ważne w życiu każdego człowieka. To co jemy wpływa na nasze zdrowie, siłę fizyczną, pracę mózgu oraz długość życia. Nie każdy jest fachowcem w każdej dziedzinie, należy się specjalizować. Dlatego idealnym rozwiązaniem tego problemu byłoby utworzenie systemu państwowych stołówek oraz likwidacja otwartego handlu żywnością nieprzygotowaną (np. nieugotowanym mięsem czy ziemniakami). Jakie byłby zalety takiego systemu?

Zbiorowe jedzenie jest tańsze

Łatwiej – w przeliczeniu na czas i koszta przygotowania posiłku – jest przygotować posiłek dla 100 osób niż dla 4.

Jedzenie o zdrowej porze

Państwowe stołówki podawałyby potrawy o właściwej porze i nie podawały ciężkostrawnego jedzenia na noc. Uregulowałoby to także tryb życia obywateli. Rano również bezrobotni i uczniowie w czasie wakacji musieliby wstać na śniadanie.

Bez zbędnych kalorii

Na podstawie wykonywanej pracy i aktualnej masy ciała wydawana byłaby obliczona skrupulatnie dawka pożywienia.

Zdrowe pożywienie, rozwiązany problem nadwagi i alkoholizmu

Na stołówkach nie byłoby wydawane jedzenie powszechnie uznawane jako niezdrowe. Nie byłoby również słodkich napojów czy alkoholu.

Większe mieszkania przez likwidacje kuchni

Z obecnego pomieszczenia kuchennego obywatele mogliby utworzyć sobie pokój. Zyskaliby więc więcej przestrzeni w mieszkaniach. Kuchnia jest niepotrzebnym pomieszczeniem w mieszkaniu. Nikt przecież nie posiada szwalni a przecież wszyscy chodzimy ubrani.

Możliwość podjęcia pracy przez kobiety – wzrost PKB

Dzisiaj kobiety często pracują na 1/2 etatu by gotować obiad. Inne rodziny zaś spożywają odgrzewane obiady bądź jedzenie gotowe: mrożone pizze i inne gotowe dania – mało zdrowe. Dzięki systemowi państwowych stołówek kobiety nie musiałyby gotować i wszystkie będą mogły pracować!

Wyrównane szanse na rozwój młodych

Niektóre dzieci jedzą gorsze, niektóre lepsze posiłki. Gdyby jedzenie było zapewnione przez państwowo wszystkie jadłby lepsze, zdrowe posiłki.

Mniej wypadków w domu gdy „mama opiekuje się dzieckiem”

Ile to razy słyszy o garnkach, które strąciły na siebie dzieci powodując poparzenia? Ile razy dziecko oparzy się od piekarnika. Ile dzieci traci włosy gdyż wkręcają się one do mikserów? To wszystko przez to że matki gotują i jednocześnie opiekują się dziećmi. Tak być nie powinno!

Niepotrzebna wiedza: jak przygotować obiad

Ludzie tracą czas na naukę gotowania. I tak nie będą nigdy w stanie zrównać się z profesjonalistami.

Tylko polskie jedzenie

Państwowe stołówki mogłyby wspierać lokalne rolnictwo oferując jedynie polskie produkty. Precz z importem!

Precz z wyzyskiem kapitalistów (często zagranicznych)

Wprowadzenie państwowych stówek wiązałoby się z likwidacją restauracji prywatnych, które teraz często są w zagranicznych rękach, bądź ich polscy właściciele wzbogacając się dają zarobić zagranicznym producentom samochodów, ubrań czy innych dóbr materialnych.

PSJiP to normalność, dzisiejszy system jest niespójny

O ile ktoś kto pali papierosy opłaca sobie leczenie płacąc akcyzę zawartą w papierosach to osoba odżywiająca się niezdrowo nie płaci zwiększonych podatków z uwagi na zjadaną dużą ilość tłuszczu. Wiele osób w swoich domach gotuje potrawy, które negatywnie wpływają na zdrowie obywatela a tym samym całego narodu. Pożywienie to muszą spożywać również dzieci tych osób, nie mając wyboru. Dlatego też system państwowej służby zdrowia bez państwowego wyżywienia jest systemem niespójnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.