Jak powinna działać demokracja?

W demokracji rządzi większość. Tak jest tylko w teorii. Dlaczego? Postanowiłem Państwu przytoczyć kilka przykładów.

Bezpłatne studia wyższe

Niecałe 20% polaków posiada wykształcenie wyższe. Dlaczego mają one być pokrywane z podatków? Czy w interesie pracownika stacji benzynowej zarabiającego minimalną krajową jest pokrywanie ze swojej pensji szkoły dla prawnika z bogatej rodziny???? Oczywiście, że nie! Dlatego studia wyższe powinny być płatne a podatki na rzecz edukacji obniżone!

Przywileje emerytalne

Większość obywateli nie posiada żadnych przywilejów emerytalnych. W ich interesie więc jest likwidacja wszystkich przywilejów emerytalnych. Dlaczego gdy górnik wpłaca złotówkę do ZUS jest ona liczona jako 1,5 zł a gry wpłaca ją sprzedawca ogórków złotówka jest liczona jako złotówka?? Wszyscy ubezpieczeni niepodlegający przywilejom powinni strajkować pod ZUS-em za zabraniem przywilejów emerytalnych!

Dotacje do firm państwowych i prywatnych

Zdecydowana większość osób pracuje w firmach, które nie biorą żadnych dotacji. Albo nawet jeśli je pobierają to saldo oprowadzonych podatków i otrzymanych dotacji zawsze jest ujemne. Gdy więc ten czy inny prezydent miasta chce przekazać grube miliony na budowę kolejnego centrum rozwoju mieszkańcy miasta powinni protestować! Jeśli rząd bądź samorząd ma za dużo pieniędzy niech podzieli zbyteczną kwotę na ilość obywateli i wypłaci stosowną sumę każdemu z nich!

Wyjazdy za granicę, emigranci nie są opodatkowani a ich rodziców utrzymują obywatele pozostający w kraju

Wyjazdy za granicę sprawiają, że w pewnym sensie żyjemy w wolnym kraju. Jednak obecne masowe wyjazdy za granicę w celach zarobkowych do krajów Unii Europejskiej to trochę odmienna historia. Wielu młodych ludzi wyjeżdżą za granicę, uprzednio pobierając naukę za pieniądze podatników w Polsce. Bardzo często pozostawiają w kraju rodziców, którzy pobierają już emerytury. Obywatele, którzy pozostali pokrywają koszta ich emerytur. Emigranci powinni zostać więc opodatkowani, a nie – co proponują różne partie startujące w wyborach – wspomagani w momencie powrotu do kraju! Społeczeństwom starzejącym się takim jak Niemcy zależy na młodej kadrze pracowników. Na poziomie państwa należało więc wynegocjować by Polacy mogli pracować w Niemczech tylko wtedy gdy opłacane przez ich składki chociaż w połowie zasiliłby polski ZUS.

Państwowe dotacje do teatrów oraz abonament RTV

Dotowanie teatrów, do których i tak większość obywateli nie chodzi mija się z celem. Obowiązkowy abonament RTV, który zasila programy polskiej telewizji również jest niedemokratyczny. Aktorzy seriali w TVP są najlepiej zarabiającą kastą. Pobierając pieniądze od zwykłych obywateli. Dlaczego? Gdyby Bożenka z Klanu (Agnieszka Kaczorowska) nie zarabiała 25000 zł miesięcznie zamiast jednej Bożenki opłacanej pod przymusem z obowiązkowej daniny zwanej abonamentem mielibyśmy 20 Bożenek pracujących za 1250 zł! Stratni na państwowych teatrach są więc nie tylko obywatele narzekający na bardzo ubogi ale również artyści! Bo wielu z nich nie ma szansy na zagranie w serialu a gdyby panował wolny rynek te osoby znalazły by zatrudnienie.

Skoro lud wie lepiej niech głosuje nad ograniczeniami prędkości!

Skoro mamy demokrację dlaczego urzędnik ma decydować na temat dopuszczalnej prędkości w danym miejscu. Poszczególne ograniczenia powinny być rozstrzygane w referendach lokalnych. Pieniądze z mandatów powinny być przeznaczane na rzecz lokalnej ludności. Przykładowo w Zagizdowie dolnym występuje ograniczenie prędkości do 60 km/h a kierowca TIR-a przejeżdża tamtędy 90 km/h. Niech fotoradar zrobi mu fotkę, ale niech każdy z obywateli tej miejscowości otrzyma podzieloną na liczbę mieszkańców kwotę mandatu (minus koszty poboru)!

One response to “Jak powinna działać demokracja?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.