Rząd wygoni nas do pojazdów elektryczych: autubusów

Wszystko wskazuje na to, iż elektromobilność w Polsce nastanie szybciej niż się tego spodziewamy. I to nie za sprawą Polskiego Auta Elektrycznego Izera, na którego zakup będą mogli sobie pozwolić jedynie nieliczni. Elektromobilność zostanie wprowadzona poprzez „zachęcanie” ludzi do korzystania z komunikacji miejskiej.

Continue reading

Farmy słoneczne zamiast ferm futrzarskich

Nikt nie chce doprowadzać do bankructwa Polskich przedsiębiorców. Nie chcemy natomiast by Polska jako ostatnia słynęła w Unii z hodowli zwierząt na futro. Hodowli, którą Unia i tak za kilka lat zakarze. Za te kilka lat hodowli stracimy na turystyce i stracimy wizerunkowo. Jak rozwiązać ten problem? To proste!

Continue reading

Jaki powinien być Polski Samochód Elektryczny?

Budowa fabryki samochodów to jedynie 2 mld złotych. Budowa bardzo rozbudowanej platformy samochodów, jak MEB w przypadku VAG-a to 60 mld EURO. My jednak tak rozbudowanej platformy nie potrzebujemy. Potrzebujemy jedynie kompaktowego kombi wielkości Astry. By wspierać rodziny. Nie płacimy również w EURO więc opracujemy platformę i wybudujemy fabrykę za 50 mld złotych. Koszt 500+ to 41 mld rocznie. Więc na swojego elektryka nas stać.

Continue reading

Emerytury matczyne to kolejny przykład głupiego prawa

W myśl nowego prawa wprowadzanego przez rząd, matki które wychowały minimum 4-krę dzieci i osiągnęły wiek emerytalny 60 lat otrzymają minimalną emeryturę, czyli obecnie 1100 zł brutto. Jeśli taka matka miała wypracowaną emeryturę w wysokości 500 zł brutto, otrzyma wyrównanie do 1100 zł. Jeśli miała wypracowaną emeryturę na poziomie powyżej 1100 zł brutto nie zyska na tej ustawie nic. Głupie prawo dla głupiego ludu.

Continue reading

Blokowanie podwyżek cen prądu to głupota!

Jeśliby wrogie państwo zbombardowało nam połowę elektrowni to prąd powinien zdrożeć i to z dwóch powodów: Po pierwsze prądu trzeba byłoby wtedy oszczędzać, a automatycznie oszczędzamy tego co jest drogie; po drugie, wyższe ceny ułatwiłby odbudowę naszych fabryk prądu. Sytuacja, w której państwo po ataku na elektrownie zmniejsza ceny prądu obywatelom jest kompletnie absurdalna.

Państwo dopłaca do świecących lampek na balkonie i dyskotek, na których młodzi ludzie uszkadzają słuch oraz do podgrzewanych podjazdów przy luksusowych domach! Od pierwszego stycznia 2019 wzrosną jednak ceny chleba i ziemniaków. Politycy kłócą się, kto jest winny wyższym cenom prądu, nikt natomiast nie krytykuje pomysłu dopłat.

fot. freeimages.com

Ludzie ocieplają domy ponieważ opał jest drogi. Gdyby węgiel był dotowany, jego cena wynosiłaby 300-400 zł docieplanie starych domów byłoby nieopłacalne. Smog byłby znacznie większy. Jaka jest więc logika w blokowaniu cen prądu? Ile starych, nieenergooszczędnych żarówek nie zostanie niewymienionych na nowoczesne LED-y? Ile pozostanie starych rosyjskich lodówek?

Blokada cen a potem kartki?

Jeśli rząd będzie stale dopłacał do cen prądu i jego zużycie w kraju będzie nieracjonalne względem kosztów wytworzenia jedynym sposobem na ograniczenie funduszy przeznaczanych na dopłaty będzie wprowadzenie systemu kartek. Istny PRL.

Gaz, który spowodował wybuch w Karwinie to ten sam gaz, którym ogrzewacie domy!

Za sprawą tragedii w kopalni w Karwinie, w mediach bez przerwy słyszmy o zagrożeniu metanowym. Redaktorzy przekonują nas jaki ten gaz jest niebezpieczny a jego wybuch jest śmiertelnym zagrożeniem.

Przypomnijmy: tzw. gaz ziemny, który za sprawą wali ze smogiem, popularyzuje się w Polsce jako źródło ogrzewania to w głównej mierze właśnie metan. W języku zawodowego redaktora przyjęło się jednak, że metan to zły gaz powodujący wybuchy w kopalni. Natomiast gaz ziemny to ekologiczne i nowoczesne paliwo do ogrzewania domu. Nikt przecież nie mówi „podłączyłem sobie metan do domu, będę nim teraz ogrzewał”, ponieważ zaraz zostałby pouczony „bój się Boga!, dobrze, że nie mieszkam blisko Ciebie”.

Jednak ten ów gaz ziemny wcale – w roli gazu do ogrzewania – nie jest tak bezpieczny. W tym roku doszło przynajmniej do kilku incydentów z udziałem metanu podłączonego do domu. Były również ofiary śmiertelne.

Czy zatem gaz ziemny jako źródło ogrzewania jest dobrym kierunkiem?

Rząd PiS-u przez 3 lata rządów nie zrobił dla przedsiębiorców nic, a tuż przed wyborami chce im zlikwidować odliczenia na samochód!

W Polsce mamy 3 miliony jednoosobowych działalności gospodarczych. W porównaniu do liczby nauczycieli: 600 tysięcy, lekarzy: 180 tysięcy, górników: 90 tysięcy, to liczba naprawdę duża. Continue reading

45 lecie pierwszej Wolnej Soboty

Polacy są znani z tego, że z PRL najlepiej pamiętają wszystko to co dobre. Mało kto jednak pamięta takie fakty z PRL-u jak 46 godzinny tydzień pracy. Tak, w PRL-u pracowano również w soboty. Po 6 godzin. Dopiero na początku 1981 roku wprowadzono zasadę, która stanowiła, że co druga sobota była wolna. Continue reading

Polska wydaje na program 500+ równowartość 4-rech okrętów podwodnych!

Od lat słyszymy o zakupie przez Polskę okrętów podwodnych. Zawsze jednak, po długich medialnych obietnicach rząd stwierdza, że Polski nie stać na zakup okrętów podwodnych. Koszt nowoczesnego okrętu Tomahawk Block IV to 6,5 miliardów złotych. Continue reading

Wypadek na Ruczaju w Krakowie: tramwaj potrącił rowerzystkę – kolejna ofiara reliktu transportu

W dniu dzisiejszym doszło na Ruczaju do wypadku. Tramwaj potrącił kobietę jadącą na rowerze. Czyja była to wina? Na razie nic oficjalnie nie wiadomo. Z pewnością jednak jedną z przyczyn wypadku jest sam fakt poruszania się tramwajów w Krakowie. Dlaczego?

Continue reading